Murata Electronics North America GRM42-6C0G102J050BD
GRM42-6C0G102J050BD picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6C0G102J050BD
Datasheet Download
GRM42-6C0G102J050BD.pdf
Availability of GRM42-6C0G102J050BD
QUANTITY
GRM42-6C0G102J050BD Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6C0G102J050BD
Internal Part NumberEIS-GRM42-6C0G102J050BD
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6C0G102J050BD today.
SeriesGRM42-6C0G1
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6C0G102J050BD
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6C0, GRM42-6C0G102J050BD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6C0G102J050BD Details Description
Related parts for GRM42-6C0G102J050BD
CABLE FLAT FLEX 7POS 1MM 5" datasheet.pdf
CONN RECEPT KIT 30POS 5ROW STR datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 250V 16A SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 12 IN datasheet.pdf
IC TXRX QUAD E1 208MCM BGA datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf