Murata Electronics North America GRM42-6CH393J50D500
GRM42-6CH393J50D500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6CH393J50D500
Datasheet Download
GRM42-6CH393J50D500.pdf
Availability of GRM42-6CH393J50D500
QUANTITY
GRM42-6CH393J50D500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6CH393J50D500
Internal Part NumberEIS-GRM42-6CH393J50D500
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6CH393J50D500 today.
SeriesGRM42-6CH39
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6CH393J50D500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6CH, GRM42-6CH393J50D500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6CH393J50D500 Details Description
Related parts for GRM42-6CH393J50D500
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 1% datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT BLUE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 100MA 34 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO220F datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 2POS W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf