Murata Electronics North America GRM42-6R225K10
GRM42-6R225K10 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6R225K10
Datasheet Download
GRM42-6R225K10.pdf
Availability of GRM42-6R225K10
QUANTITY
GRM42-6R225K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6R225K10
Internal Part NumberEIS-GRM42-6R225K10
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6R225K10 today.
SeriesGRM42-6R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6R225K10
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6, GRM42-6R225K10 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6R225K10 Details Description
Related parts for GRM42-6R225K10
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP ARRAY 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 500K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 12W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
LED CBI 3MM AMBER AMBER datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf