Murata Electronics North America GRM42-6X7R474K25U-550
GRM42-6X7R474K25U-550 picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6X7R474K25U-550
Datasheet Download
GRM42-6X7R474K25U-550.pdf
Availability of GRM42-6X7R474K25U-550
QUANTITY
GRM42-6X7R474K25U-550 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6X7R474K25U-550
Internal Part NumberEIS-GRM42-6X7R474K25U-550
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6X7R474K25U-550 today.
SeriesGRM42-6X7R47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6X7R474K25U-550
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM42-6X7R474K25U-550 Details Description
Related parts for GRM42-6X7R474K25U-550
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 5A FIN datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 147MA 17.1 OHM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf