Murata Electronics North America GRM42-6Y5V106Z10PT
GRM42-6Y5V106Z10PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6Y5V106Z10PT
Datasheet Download
GRM42-6Y5V106Z10PT.pdf
Availability of GRM42-6Y5V106Z10PT
QUANTITY
GRM42-6Y5V106Z10PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6Y5V106Z10PT
Internal Part NumberEIS-GRM42-6Y5V106Z10PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6Y5V106Z10PT today.
SeriesGRM42-6Y5V
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6Y5V106Z10PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6Y5, GRM42-6Y5V106Z10PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6Y5V106Z10PT Details Description
Related parts for GRM42-6Y5V106Z10PT
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HAN NPT B BASE SURFACE HC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 34POS datasheet.pdf
1500UF 50V 16X35MM 125C 6000H datasheet.pdf