Murata Electronics North America GRM422X7R224K050AK
GRM422X7R224K050AK picture photo
Mfg. Part Number
GRM422X7R224K050AK
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM422X7R224K050AK.pdf
Availability of GRM422X7R224K050AK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM422X7R224K050AK Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM422X7R224K050AK
Internal Part NumberEIS-GRM422X7R224K050AK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM422X7R224K050AK today.
SeriesGRM422X7R2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM422X7R224K050AK
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM422X7R, GRM422X7R224K050AK Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM422X7R224K050AK Details Description
Related parts for GRM422X7R224K050AK
CONN FFC VERT 15POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS TIN datasheet.pdf
IC TRANS LDMOS 12HVSON datasheet.pdf
TERM RING INS datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf