Murata Electronics North America GRM42A5C3F150JW01L
GRM42A5C3F150JW01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM42A5C3F150JW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 3.15KV NP0 1808
Datasheet Download
GRM42A5C3F150JW01L.pdf
Availability of GRM42A5C3F150JW01L
QUANTITY
GRM42A5C3F150JW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42A5C3F150JW01L
Internal Part NumberEIS-GRM42A5C3F150JW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM42A5C3F150JW01L
Related LinksGRM42A5C3, GRM42A5C3F150JW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42A5C3F150JW01L Details Description
Related parts for GRM42A5C3F150JW01L
TERM BLOCK HDR 40POS R/A 5MM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
SW S-MINI SPST-NO 10.1A RL PLNGR datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC BLADE 500 PC datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
381 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf