Murata Electronics North America GRM42A5C3F150JW01L
GRM42A5C3F150JW01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM42A5C3F150JW01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 3.15KV NP0 1808
Datasheet Download
GRM42A5C3F150JW01L.pdf
Availability of GRM42A5C3F150JW01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM42A5C3F150JW01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42A5C3F150JW01L
Internal Part NumberEIS-GRM42A5C3F150JW01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3150V (3.15kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM42A5C3F150JW01L
Related LinksGRM42A5C3, GRM42A5C3F150JW01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42A5C3F150JW01L Details Description
Related parts for GRM42A5C3F150JW01L
MOSFET 2P-CH 30V 2.34A 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
SENS FIBER 890MM THRU-BEAM 2M datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X8L 1206 datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK WRAPARND CBL REPAIR S datasheet.pdf
RES CHAS MNT 560 OHM 5% 12W datasheet.pdf
INSERT FEMALE 25POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN HOUSING 9POS 3.96MM POS LK datasheet.pdf