Murata Electronics North America GRM43EB31A476ME18L
GRM43EB31A476ME18L picture photo
Mfg. Part Number
GRM43EB31A476ME18L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM43EB31A476ME18L.pdf
Availability of GRM43EB31A476ME18L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM43EB31A476ME18L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43EB31A476ME18L
Internal Part NumberEIS-GRM43EB31A476ME18L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM43EB31A476ME18L today.
SeriesGRM43EB31A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM43EB31A476ME18L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM43EB31, GRM43EB31A476ME18L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43EB31A476ME18L Details Description
Related parts for GRM43EB31A476ME18L
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 43 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 96 MOHM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3800K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 305 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK datasheet.pdf