Murata Electronics North America GRM43EB31A476ME18L
GRM43EB31A476ME18L picture photo
Mfg. Part Number
GRM43EB31A476ME18L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM43EB31A476ME18L.pdf
Availability of GRM43EB31A476ME18L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM43EB31A476ME18L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM43EB31A476ME18L
Internal Part NumberEIS-GRM43EB31A476ME18L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM43EB31A476ME18L today.
SeriesGRM43EB31A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM43EB31A476ME18L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM43EB31, GRM43EB31A476ME18L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM43EB31A476ME18L Details Description
Related parts for GRM43EB31A476ME18L
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
PREMOFLEX LGT51 TYPE A 31POS datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-6" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf