Murata Electronics North America GRM44-1B105K50-500PT83
GRM44-1B105K50-500PT83 picture photo
Mfg. Part Number
GRM44-1B105K50-500PT83
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM44-1B105K50-500PT83.pdf
Availability of GRM44-1B105K50-500PT83
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM44-1B105K50-500PT83 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM44-1B105K50-500PT83
Internal Part NumberEIS-GRM44-1B105K50-500PT83
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM44-1B105K50-500PT83 today.
SeriesGRM44-1B105K5
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM44-1B105K50-500PT83
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
GRM44-1B105K50-500PT83 Details Description
Related parts for GRM44-1B105K50-500PT83
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
BAG SHLD MET-OUT ZIP 8X10 datasheet.pdf
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CBE AS168X-ACBH2 datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DO214AA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf