Murata Electronics North America GRM55ER72A225KA01L
GRM55ER72A225KA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM55ER72A225KA01L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM55ER72A225KA01L.pdf
Availability of GRM55ER72A225KA01L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM55ER72A225KA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM55ER72A225KA01L
Internal Part NumberEIS-GRM55ER72A225KA01L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM55ER72A225KA01L today.
SeriesGRM55ER72A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM55ER72A225KA01L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM55ER72, GRM55ER72A225KA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM55ER72A225KA01L Details Description
Related parts for GRM55ER72A225KA01L
IC OPAMP CFA 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MINIFIT TERM CRP MALE L BS TIN datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.7525-3.63V 16A datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 1.8 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
DSUB 9 M CRIMP .154 MH G ZINC datasheet.pdf
AC CURRENT SENSOR 5A MAX datasheet.pdf