Murata Electronics North America GRM55R7U2A333JZ01L
GRM55R7U2A333JZ01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM55R7U2A333JZ01L
Datasheet Download
GRM55R7U2A333JZ01L.pdf
Availability of GRM55R7U2A333JZ01L
QUANTITY
GRM55R7U2A333JZ01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM55R7U2A333JZ01L
Internal Part NumberEIS-GRM55R7U2A333JZ01L
Delivery TimeIn stock, ship GRM55R7U2A333JZ01L today.
SeriesGRM55R7U2A
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM55R7U2A333JZ01L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM55R7U2, GRM55R7U2A333JZ01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM55R7U2A333JZ01L Details Description
Related parts for GRM55R7U2A333JZ01L
IGBT 600V 55A 200W TO268 datasheet.pdf
CONN TWIN LEAF 25 POS 100 C/L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 16.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.33A 15V datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 1000VDC datasheet.pdf