Murata Electronics North America GRP1552C1H101JD01E
GRP1552C1H101JD01E picture photo
Mfg. Part Number
GRP1552C1H101JD01E
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRP1552C1H101JD01E.pdf
Availability of GRP1552C1H101JD01E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRP1552C1H101JD01E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRP1552C1H101JD01E
Internal Part NumberEIS-GRP1552C1H101JD01E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRP1552C1H101JD01E today.
SeriesGRP1552C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRP1552C1H101JD01E
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRP1552C1, GRP1552C1H101JD01E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRP1552C1H101JD01E Details Description
Related parts for GRP1552C1H101JD01E
JUMPER-H1503TR/A3048L/H1501TR10" datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
TRANS PNP 200V 0.5A TO92 datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 510 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 287 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TRIM 9-120PF 100V THRU HOLE datasheet.pdf