Murata Electronics North America GRP1552C1H160J801E
GRP1552C1H160J801E picture photo
Mfg. Part Number
GRP1552C1H160J801E
Datasheet Download
GRP1552C1H160J801E.pdf
Availability of GRP1552C1H160J801E
QUANTITY
GRP1552C1H160J801E Order Process
Ship out your order
Specifications of GRP1552C1H160J801E
Internal Part NumberEIS-GRP1552C1H160J801E
Delivery TimeIn stock, ship GRP1552C1H160J801E today.
SeriesGRP1552C1H
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRP1552C1H160J801E
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRP1552C1, GRP1552C1H160J801E Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRP1552C1H160J801E Details Description
Related parts for GRP1552C1H160J801E
RES SMD 324K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.01A 120 MOHM datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 68UF 20% 2.5V 2312 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MLF datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 510 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.5A datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf