Murata Electronics North America GRT188C81A106ME13D
GRT188C81A106ME13D picture photo
Mfg. Part Number
GRT188C81A106ME13D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 10V 20% X6S 0603
Datasheet Download
GRT188C81A106ME13D.pdf
Availability of GRT188C81A106ME13D
QUANTITY
GRT188C81A106ME13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT188C81A106ME13D
Internal Part NumberEIS-GRT188C81A106ME13D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT188C81A106ME13D
Related LinksGRT188C81, GRT188C81A106ME13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT188C81A106ME13D Details Description
Related parts for GRT188C81A106ME13D
10K OHM THERMISTOR datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 329.2VC AXIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
BACKSHELL 25POS 60DEG PLASTIC datasheet.pdf
OSC VCXO 600.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 24.0 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 70POS datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
1.25MM M HSG 34POS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 320W datasheet.pdf