Murata Electronics North America GRT188C81C225KE13D
GRT188C81C225KE13D picture photo
Mfg. Part Number
GRT188C81C225KE13D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V 10% X6S 0603
Datasheet Download
GRT188C81C225KE13D.pdf
Availability of GRT188C81C225KE13D
QUANTITY
GRT188C81C225KE13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT188C81C225KE13D
Internal Part NumberEIS-GRT188C81C225KE13D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT188C81C225KE13D
Related LinksGRT188C81, GRT188C81C225KE13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT188C81C225KE13D Details Description
Related parts for GRT188C81C225KE13D
BASE PLATE SOCKET IDC datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PLUG CONNECTOR 36 POS W/FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTLR QUAD 24QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
BKWY HEADER TIN 4POS datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 33.3MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CLASS II DESKTOP 18V 30W datasheet.pdf