Murata Electronics North America GRT188R61H225KE13D
GRT188R61H225KE13D picture photo
Mfg. Part Number
GRT188R61H225KE13D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V 10% X5R 0603
Datasheet Download
GRT188R61H225KE13D.pdf
Availability of GRT188R61H225KE13D
QUANTITY
GRT188R61H225KE13D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT188R61H225KE13D
Internal Part NumberEIS-GRT188R61H225KE13D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT188R61H225KE13D
Related LinksGRT188R61, GRT188R61H225KE13D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT188R61H225KE13D Details Description
Related parts for GRT188R61H225KE13D
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO JACK SMC datasheet.pdf
LED PNL IND 7MM IP66 YLW INTERNL datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 40POS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
WP-BASE HF 22 datasheet.pdf
CONTACT PIN 14AWG CRIMP NICKEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf