Murata Electronics North America GRT21BC81E335KE13L
GRT21BC81E335KE13L picture photo
Mfg. Part Number
GRT21BC81E335KE13L
Brief Description
CAP CER 3.3UF 25V 10% X6S 0805
Datasheet Download
GRT21BC81E335KE13L.pdf
Availability of GRT21BC81E335KE13L
QUANTITY
GRT21BC81E335KE13L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT21BC81E335KE13L
Internal Part NumberEIS-GRT21BC81E335KE13L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT21BC81E335KE13L
Related LinksGRT21BC81, GRT21BC81E335KE13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT21BC81E335KE13L Details Description
Related parts for GRT21BC81E335KE13L
WASHER FLAT #4 NYLON datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA SP-NC 6-SMD datasheet.pdf
IC VID SYNC SEPARATR HDTV 24QSOP datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX 1OF8 3ST 16SO datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 36POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FILTER SAW IF 167.00MHZ SMD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER PSIS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE LK CPS K 030A NRB 23" datasheet.pdf