Murata Electronics North America GRT21BR61E226ME13L
GRT21BR61E226ME13L picture photo
Mfg. Part Number
GRT21BR61E226ME13L
Brief Description
CAP CER 22UF 25V 20% X5R 0805
Datasheet Download
GRT21BR61E226ME13L.pdf
Availability of GRT21BR61E226ME13L
QUANTITY
GRT21BR61E226ME13L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT21BR61E226ME13L
Internal Part NumberEIS-GRT21BR61E226ME13L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT21BR61E226ME13L
Related LinksGRT21BR61, GRT21BR61E226ME13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT21BR61E226ME13L Details Description
Related parts for GRT21BR61E226ME13L
RES 11K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.35K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V 2A 8EMH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 34 POS datasheet.pdf
15POS F SC FILTER D 370PF datasheet.pdf