Murata Electronics North America GRT31CR61A226KE01L
GRT31CR61A226KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CR61A226KE01L
Brief Description
CAP CER 22UF 10V 10% X5R 1206
Datasheet Download
GRT31CR61A226KE01L.pdf
Availability of GRT31CR61A226KE01L
QUANTITY
GRT31CR61A226KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CR61A226KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CR61A226KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CR61A226KE01L
Related LinksGRT31CR61, GRT31CR61A226KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CR61A226KE01L Details Description
Related parts for GRT31CR61A226KE01L
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC DECODER/DMUX 3-8LINE 16SO datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 48VFQFPN datasheet.pdf
BLUE LED BACKLIGHT 120 X 120 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
MILITARY THERMOSTAT datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
RES 18.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf