Murata Electronics North America GRT31CR61E226ME01L
GRT31CR61E226ME01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT31CR61E226ME01L
Brief Description
CAP CER 22UF 25V 20% X5R 1206
Datasheet Download
GRT31CR61E226ME01L.pdf
Availability of GRT31CR61E226ME01L
QUANTITY
GRT31CR61E226ME01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT31CR61E226ME01L
Internal Part NumberEIS-GRT31CR61E226ME01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT31CR61E226ME01L
Related LinksGRT31CR61, GRT31CR61E226ME01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT31CR61E226ME01L Details Description
Related parts for GRT31CR61E226ME01L
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DL R/A GOLD datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TFT XGA DISPLAY INDOOR USB HOST datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 160VDC datasheet.pdf