Murata Electronics North America GRT32DC81A106KE01L
GRT32DC81A106KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32DC81A106KE01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 10V 10% X6S 1210
Datasheet Download
GRT32DC81A106KE01L.pdf
Availability of GRT32DC81A106KE01L
QUANTITY
GRT32DC81A106KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32DC81A106KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT32DC81A106KE01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead StyleMiniature Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32DC81A106KE01L
Related LinksGRT32DC81, GRT32DC81A106KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32DC81A106KE01L Details Description
Related parts for GRT32DC81A106KE01L
DIODE ZENER 16.9V 1W PMDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
INDEX SEALS FOR SC-T8 10 SHEETS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf