Murata Electronics North America GRT32DR61E335KE01L
GRT32DR61E335KE01L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32DR61E335KE01L
Brief Description
CAP CER 3.3UF 25V 10% X5R 1210
Datasheet Download
GRT32DR61E335KE01L.pdf
Availability of GRT32DR61E335KE01L
QUANTITY
GRT32DR61E335KE01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32DR61E335KE01L
Internal Part NumberEIS-GRT32DR61E335KE01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead StyleMiniature Screw
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32DR61E335KE01L
Related LinksGRT32DR61, GRT32DR61E335KE01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32DR61E335KE01L Details Description
Related parts for GRT32DR61E335KE01L
CHOKE COMMON MODE 50.0UH PARALL datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
27P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED ALPHANUM 0.5" datasheet.pdf
HEATSHRINK WRAPARND CBL REPAIR S datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf