Murata Electronics North America GRT32EC81A476KE13L
GRT32EC81A476KE13L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32EC81A476KE13L
Brief Description
CAP CER 47UF 10V 10% X6S 1210
Datasheet Download
GRT32EC81A476KE13L.pdf
Availability of GRT32EC81A476KE13L
QUANTITY
GRT32EC81A476KE13L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32EC81A476KE13L
Internal Part NumberEIS-GRT32EC81A476KE13L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32EC81A476KE13L
Related LinksGRT32EC81, GRT32EC81A476KE13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32EC81A476KE13L Details Description
Related parts for GRT32EC81A476KE13L
JUMPER-H2728TR/C2064S/X 12" datasheet.pdf
LABEL LS3E CLEAR 2X1" 100/ROLL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.22UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf