Murata Electronics North America GRT32EC81A476KE13L
GRT32EC81A476KE13L picture photo
Mfg. Part Number
GRT32EC81A476KE13L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47UF 10V 10% X6S 1210
Datasheet Download
GRT32EC81A476KE13L.pdf
Availability of GRT32EC81A476KE13L
QUANTITY
GRT32EC81A476KE13L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRT32EC81A476KE13L
Internal Part NumberEIS-GRT32EC81A476KE13L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRT32EC81A476KE13L
Related LinksGRT32EC81, GRT32EC81A476KE13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRT32EC81A476KE13L Details Description
Related parts for GRT32EC81A476KE13L
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
ESD HANDLER 6-3/4X7-1/8X1 datasheet.pdf
CUTTER SIDE TPRD SEM-FLSH 4.95" datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP CLIN F0 ZINC datasheet.pdf