Sullins Connector Solutions GSA15DTBN
GSA15DTBN picture photo
Mfg. Part Number
GSA15DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GSA15DTBN.pdf
Availability of GSA15DTBN
QUANTITY
GSA15DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA15DTBN
Internal Part NumberEIS-GSA15DTBN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA15DTBN
Related LinksGSA1, GSA15DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA15DTBN Details Description
Related parts for GSA15DTBN
RES SMD 169K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 280MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 2.8MSPS 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 16POS FOR 2MM SKT datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-20V 1.75A datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf