Sullins Connector Solutions GSA18DRMH-S288
GSA18DRMH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GSA18DRMH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND
Datasheet Download
GSA18DRMH-S288.pdf
Availability of GSA18DRMH-S288
QUANTITY
GSA18DRMH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA18DRMH-S288
Internal Part NumberEIS-GSA18DRMH-S288
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationWire Wrap
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA18DRMH-S288
Related LinksGSA18DR, GSA18DRMH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA18DRMH-S288 Details Description
Related parts for GSA18DRMH-S288
RESISTR KIT 1.1-910K 1/4W 360PCS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf