Sullins Connector Solutions GSA18DRMT
GSA18DRMT picture photo
Mfg. Part Number
GSA18DRMT
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW
Datasheet Download
GSA18DRMT.pdf
Availability of GSA18DRMT
QUANTITY
GSA18DRMT Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA18DRMT
Internal Part NumberEIS-GSA18DRMT
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA18DRMT
Related LinksGSA1, GSA18DRMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA18DRMT Details Description
Related parts for GSA18DRMT
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75NS TBGA datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 36.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf