Sullins Connector Solutions GSA18DTKN-S288
GSA18DTKN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GSA18DTKN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND
Datasheet Download
GSA18DTKN-S288.pdf
Availability of GSA18DTKN-S288
QUANTITY
GSA18DTKN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA18DTKN-S288
Internal Part NumberEIS-GSA18DTKN-S288
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA18DTKN-S288
Related LinksGSA18DT, GSA18DTKN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA18DTKN-S288 Details Description
Related parts for GSA18DTKN-S288
MOSFET N-CH 100V 36A D2PAK datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR LONG T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FOPC BOA 17DB SC/UPC DW SM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 32PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf