Sullins Connector Solutions GSA30DRMH-S288
GSA30DRMH-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GSA30DRMH-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND
Datasheet Download
GSA30DRMH-S288.pdf
Availability of GSA30DRMH-S288
QUANTITY
GSA30DRMH-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA30DRMH-S288
Internal Part NumberEIS-GSA30DRMH-S288
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationWire Wrap
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA30DRMH-S288
Related LinksGSA30DR, GSA30DRMH-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA30DRMH-S288 Details Description
Related parts for GSA30DRMH-S288
RES SMD 10M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 09POS STR datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER .8MM 30POS SMD datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
200 POS SMT RECE datasheet.pdf
RELAY SAFETY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf