Sullins Connector Solutions GSA32DTMH
GSA32DTMH picture photo
Mfg. Part Number
GSA32DTMH
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GSA32DTMH.pdf
Availability of GSA32DTMH
QUANTITY
GSA32DTMH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA32DTMH
Internal Part NumberEIS-GSA32DTMH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row32
Number of Positions64
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA32DTMH
Related LinksGSA3, GSA32DTMH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA32DTMH Details Description
Related parts for GSA32DTMH
FUSE AUTO 40A 32VDC BLADE datasheet.pdf
BACKSHELL DB50 GREY PLASTIC datasheet.pdf
IC VOLT PROT 2-4 CELL 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 36POS W/STRAIN REF datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS .8MM FH 13H GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 169FBGA datasheet.pdf
RACK ALUM 15X20.3X84 BLK datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 3NS 84FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 226 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf