Sullins Connector Solutions GSA50DTMT-S273
GSA50DTMT-S273 picture photo
Mfg. Part Number
GSA50DTMT-S273
Datasheet Download
GSA50DTMT-S273.pdf
Availability of GSA50DTMT-S273
QUANTITY
GSA50DTMT-S273 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSA50DTMT-S273
Internal Part NumberEIS-GSA50DTMT-S273
Number of Positions100
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSA50DTMT-S273
Related LinksGSA50DT, GSA50DTMT-S273 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSA50DTMT-S273 Details Description
Related parts for GSA50DTMT-S273
LABEL S LAM DM VNL WH 1.00X1.44" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
ENCODER KIT 2CH 100CPR TH 6MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
TRANSFORMER CURRENT 10.0 AMP datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf