Sullins Connector Solutions GSC10DREN-S734
GSC10DREN-S734 picture photo
Mfg. Part Number
GSC10DREN-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET
Datasheet Download
GSC10DREN-S734.pdf
Availability of GSC10DREN-S734
QUANTITY
GSC10DREN-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC10DREN-S734
Internal Part NumberEIS-GSC10DREN-S734
Series-
PackagingTray
Number of Positions20
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC10DREN-S734
Related LinksGSC10DR, GSC10DREN-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC10DREN-S734 Details Description
Related parts for GSC10DREN-S734
12VDC 106DB 3-TERM CERAM BUZZER datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf