Sullins Connector Solutions GSC10DRTN
GSC10DRTN picture photo
Mfg. Part Number
GSC10DRTN
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
GSC10DRTN.pdf
Availability of GSC10DRTN
QUANTITY
GSC10DRTN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC10DRTN
Internal Part NumberEIS-GSC10DRTN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Series-
PackagingTube
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC10DRTN
Related LinksGSC1, GSC10DRTN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC10DRTN Details Description
Related parts for GSC10DRTN
TAG MKR BRASS OCTAGON 1.50" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SSR HIGHSIDE 1CH POWERSO10 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE 40KHZ SMD SIDE datasheet.pdf
RACK STEEL 24.5X21.3X61.2 GRY datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 155-164MHZ BNX datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP ALUM 19000UF 20% 7.5V FLTPCK datasheet.pdf