Sullins Connector Solutions GSC30DTES
GSC30DTES picture photo
Mfg. Part Number
GSC30DTES
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
Datasheet Download
GSC30DTES.pdf
Availability of GSC30DTES
QUANTITY
GSC30DTES Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC30DTES
Internal Part NumberEIS-GSC30DTES
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC30DTES
Related LinksGSC3, GSC30DTES Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC30DTES Details Description
Related parts for GSC30DTES
D-SUB CABLE MFU37K/MC37M/MFU37K datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LP 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC SDTV VIDEO AMP 4CH 14-TSSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 40POS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN COAX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf