Sullins Connector Solutions GSC50DTEH
GSC50DTEH picture photo
Mfg. Part Number
GSC50DTEH
Brief Description
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET
Datasheet Download
GSC50DTEH.pdf
Availability of GSC50DTEH
QUANTITY
GSC50DTEH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSC50DTEH
Internal Part NumberEIS-GSC50DTEH
Series-
PackagingTube
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSC50DTEH
Related LinksGSC5, GSC50DTEH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSC50DTEH Details Description
Related parts for GSC50DTEH
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 7 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWITCH 10POS DIP AUTODIP SEALED datasheet.pdf
36CKT IPASS TO SATA IPASS .178M datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS .050" VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf