Sullins Connector Solutions GSM10DTBT-S664
GSM10DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GSM10DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156
Datasheet Download
GSM10DTBT-S664.pdf
Availability of GSM10DTBT-S664
QUANTITY
GSM10DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM10DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-GSM10DTBT-S664
Number of Positions20
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM10DTBT-S664
Related LinksGSM10DT, GSM10DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM10DTBT-S664 Details Description
Related parts for GSM10DTBT-S664
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
762 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP CER 620PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf