Sullins Connector Solutions GSM10DTMT-S189
GSM10DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GSM10DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM10DTMT-S189.pdf
Availability of GSM10DTMT-S189
QUANTITY
GSM10DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM10DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-GSM10DTMT-S189
Number of Positions20
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM10DTMT-S189
Related LinksGSM10DT, GSM10DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM10DTMT-S189 Details Description
Related parts for GSM10DTMT-S189
IDC CABLE - MDM24T/MC24G/MDM24T datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 900W datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #1/4 10PC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 70POS datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 10ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf