Sullins Connector Solutions GSM12DRYI-S13
GSM12DRYI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
GSM12DRYI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GSM12DRYI-S13.pdf
Availability of GSM12DRYI-S13
QUANTITY
GSM12DRYI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM12DRYI-S13
Internal Part NumberEIS-GSM12DRYI-S13
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM12DRYI-S13
Related LinksGSM12D, GSM12DRYI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM12DRYI-S13 Details Description
Related parts for GSM12DRYI-S13
IC MCU 8BIT 896B FLASH 18SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 30A TO-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 5COND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 6W datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.65A 6WLCSP datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf