Sullins Connector Solutions GSM12DTAN
GSM12DTAN picture photo
Mfg. Part Number
GSM12DTAN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM12DTAN.pdf
Availability of GSM12DTAN
QUANTITY
GSM12DTAN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM12DTAN
Internal Part NumberEIS-GSM12DTAN
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM12DTAN
Related LinksGSM1, GSM12DTAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM12DTAN Details Description
Related parts for GSM12DTAN
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 170UF 450V SCREW datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 5V MINI datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC COMM INTERFACE ISOSPI 16MSOP datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.125" DIA NAT datasheet.pdf