Sullins Connector Solutions GSM12DTBS-S189
GSM12DTBS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GSM12DTBS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM12DTBS-S189.pdf
Availability of GSM12DTBS-S189
QUANTITY
GSM12DTBS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM12DTBS-S189
Internal Part NumberEIS-GSM12DTBS-S189
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM12DTBS-S189
Related LinksGSM12DT, GSM12DTBS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM12DTBS-S189 Details Description
Related parts for GSM12DTBS-S189
IC VOICE REC/PL 10MIN EX 28TSOP datasheet.pdf
TRANS NPN 1000V 50A ISOTOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
CONN HEADER 24PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 4COND SILVER 500' datasheet.pdf
Connector Socket 150 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT VFBGA datasheet.pdf
MOTOR START MODULE 24VDC datasheet.pdf