Sullins Connector Solutions GSM15DRSN-S288
GSM15DRSN-S288 picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DRSN-S288
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND
Datasheet Download
GSM15DRSN-S288.pdf
Availability of GSM15DRSN-S288
QUANTITY
GSM15DRSN-S288 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DRSN-S288
Internal Part NumberEIS-GSM15DRSN-S288
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DRSN-S288
Related LinksGSM15DR, GSM15DRSN-S288 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DRSN-S288 Details Description
Related parts for GSM15DRSN-S288
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS FMALE SOLDER GLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 1.5A SOT-223 datasheet.pdf
FUSE PLUG BLACK 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOD PH CTRL 1400V 135A INT-A-PAK datasheet.pdf
PWRBLADE RA HDR datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY PG21 datasheet.pdf
LED ARRAY 6MM 2700K 90CRI 355LM datasheet.pdf