Sullins Connector Solutions GSM15DRTF
GSM15DRTF picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DRTF
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM15DRTF.pdf
Availability of GSM15DRTF
QUANTITY
GSM15DRTF Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DRTF
Internal Part NumberEIS-GSM15DRTF
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DRTF
Related LinksGSM1, GSM15DRTF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DRTF Details Description
Related parts for GSM15DRTF
IC 3.3/2V DUAL MONITOR 8VSSOP datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
BUSHING 0.500" NYLON BLACK datasheet.pdf
USB OTG COMPANION DEVICE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf