Sullins Connector Solutions GSM15DSAH
GSM15DSAH picture photo
Mfg. Part Number
GSM15DSAH
Manufacturer
Product Category
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM15DSAH.pdf
Availability of GSM15DSAH
QUANTITY
GSM15DSAH Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM15DSAH
Internal Part NumberEIS-GSM15DSAH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCard Edge Connectors - Edgeboard Connectors
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact MaterialPhosphor Bronze
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolyamide (PA9T)
Read OutDual
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM15DSAH
Related LinksGSM1, GSM15DSAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM15DSAH Details Description
Related parts for GSM15DSAH
DIODE GEN PURP 800V 6A R6 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10WSON datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN SSL RECEPTACLE 1POS SOLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 5POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf