Sullins Connector Solutions GSM22DRYI
GSM22DRYI picture photo
Mfg. Part Number
GSM22DRYI
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM22DRYI.pdf
Availability of GSM22DRYI
QUANTITY
GSM22DRYI Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM22DRYI
Internal Part NumberEIS-GSM22DRYI
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM22DRYI
Related LinksGSM2, GSM22DRYI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM22DRYI Details Description
Related parts for GSM22DRYI
IC MOD DAA FULLWAVE CID/LOOP PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA datasheet.pdf
IGBT 600V 13A 60W TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 4V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 64K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
MICRO 25P 18' RBW AEROGRADE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 NF 5% 250VAC AXIAL datasheet.pdf