Sullins Connector Solutions GSM22DSAN
GSM22DSAN picture photo
Mfg. Part Number
GSM22DSAN
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM22DSAN.pdf
Availability of GSM22DSAN
QUANTITY
GSM22DSAN Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM22DSAN
Internal Part NumberEIS-GSM22DSAN
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM22DSAN
Related LinksGSM2, GSM22DSAN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM22DSAN Details Description
Related parts for GSM22DSAN
VARISTOR 324V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 3A 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 36-75VIN +/-12V datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 1K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 T/H datasheet.pdf
22MM WHITE 12V SCREW BLOCK datasheet.pdf
QB 25 FOR 6.5MM TB 25 POLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.0091UF RADIAL datasheet.pdf