Sullins Connector Solutions GSM24DTKS
GSM24DTKS picture photo
Mfg. Part Number
GSM24DTKS
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GSM24DTKS.pdf
Availability of GSM24DTKS
QUANTITY
GSM24DTKS Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM24DTKS
Internal Part NumberEIS-GSM24DTKS
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlack
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM24DTKS
Related LinksGSM2, GSM24DTKS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM24DTKS Details Description
Related parts for GSM24DTKS
IC OPAMP VGA 80MHZ 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
BUSHING 0.375" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 19POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN HDR 37POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 1 DIGIT 0.2" RED datasheet.pdf