Sullins Connector Solutions GSM24DTMI-S189
GSM24DTMI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GSM24DTMI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM24DTMI-S189.pdf
Availability of GSM24DTMI-S189
QUANTITY
GSM24DTMI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM24DTMI-S189
Internal Part NumberEIS-GSM24DTMI-S189
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM24DTMI-S189
Related LinksGSM24DT, GSM24DTMI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM24DTMI-S189 Details Description
Related parts for GSM24DTMI-S189
GDT 145V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 17POS R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 600A 3TOWER datasheet.pdf