Sullins Connector Solutions GSM25DTMT-S189
GSM25DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GSM25DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GSM25DTMT-S189.pdf
Availability of GSM25DTMT-S189
QUANTITY
GSM25DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GSM25DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-GSM25DTMT-S189
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GSM25DTMT-S189
Related LinksGSM25DT, GSM25DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GSM25DTMT-S189 Details Description
Related parts for GSM25DTMT-S189
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC FILTER UNIV RC QUAD LN 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH 6XSON datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf